18 mar Dłonie Twoją wizytówką – zadbaj o nie!
Mówi się, że dłonie to wizytówka człowieka. Pełnią niezwykle ważną rolę – to dzięki nim wykonuje się większość codziennych czynności. Niestety, wszystko to powoduje, że dłonie są szczególnie narażone na uszkodzenia i utratę kondycji. Co zrobić, kiedy przestają wyglądać młodo i zdrowo?
Na wygląd dłoni wpływa szereg czynników – starzenie się, ale także ekspozycja na promienie słoneczne, środki chemiczne, wysokie lub niskie temperatury czy też praca fizyczna. Widoczny efekt mogą mieć też przebyte choroby, infekcje i nieodpowiednia dieta. W ich wyniku pojawiają się zmarszczki, przebarwienia, wiotkość skóry, odwodnienie, zrogowacenia czy pękające naczynka.
Na półkach sklepów i w salonach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju środków pielęgnacyjnych. Mają ochraniać, odżywiać i regenerować skórę – skuteczność wielu z nich jest jednak dość wątpliwa. Niektóre zawarte w nich substancje mogą też powodować alergie, dlatego do codziennej pielęgnacji dłoni lepiej wybierać te, które w swoim składzie posiadają naturalne składniki. W przypadku wykonywania prac manualnych, które mogą narażać dłonie na uszkodzenia lub nadmierne obciążenie, warto korzystać z ochronnych maści lub rękawic. Dobrym pomysłem są również wizyty w salonach kosmetycznych, w których oferowane są specjalistyczne zabiegi oczyszczające, odżywiające i pielęgnacyjne. Warto też pamiętać o uwzględnieniu w diecie wszystkich składników, które są potrzebne do odżywienia skóry.
Jedną z metod pielęgnacji dłoni, która pozwala osiągnąć szybkie, widoczne i długotrwałe efekty jest zabieg odmładzania dłoni, który oferują kliniki medycyny estetycznej. W jaki sposób przebiega taki zabieg i co można dzięki niemu osiągnąć? Przede wszystkim składa się z dwóch etapów. W pierwszym kroku dokonuje się badania skóry, by uwzględnić, jakich substancji brakuje do jej pełnego odżywienia. Pozwoli to lekarzowi stworzyć odpowiednią mieszankę leczniczą, którą następnie za pomocą cienkiej igły wprowadza się jednorazowo pod skórę dłoni. W mieszance mogą znaleźć się takie substancje jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kofeina, witaminy, aminokwasy czy inne związki odżywcze. W dalszej kolejności wykonywany jest masaż, który rozprowadza preparat pod skórą oraz dodatkowo pobudza krążenie krwi w dłoni. Zabieg trwa około 15 minut, podczas jego trwania pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. W przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry lekarz może zastosować przed zabiegiem maść znieczulającą.
Wykonany zabieg odżywia skórę i przyspiesza jej naturalne procesy regeneracyjne. Efekty są widoczne od razu – dostrzegalna staje się poprawa jędrności, nawilżenia, gładkości i barwy skóry. Rezultaty utrzymują się około 6 miesięcy. Zabieg może być regularnie powtarzany, choć istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonywania. Są to między innymi: stany zapalne skóry dłoni, przewlekłe choroby, ciąża, przyjmowanie określonych leków np. przeciwzakrzepowych, infekcje lub alergie.
Odmładzanie dłoni to zabieg szybki i nieproblematyczny. Może skutecznie pomóc pozbyć się wstydliwych objawów starzenia się skóry lub skutków pracy fizycznej i tym samym polepszyć komfort codziennego funkcjonowania.