Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej

Gabinet medycyny estetycznej

28 mar Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej

Wiele osób zastanawia się kiedy udać się do kliniki medycyny estetycznej po raz pierwszy, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, nie wskazuje się bowiem górnej, ani dolnej granicy wiekowej. Gabinety powstają, aby pomagać osobom zmagającym się z problemami, które powodują kompleksy, zaniżenie własnej wartości, a nawet depresję, dlatego pierwsze odwiedziny lekarza medycyny estetycznej powinno się odbyć, gdy odczuwasz taką potrzebę.  

Pierwsza wizyta w gabinecie

Podczas pierwszego kontaktu z lekarzem, zajmującym się medycyną estetyczną, warto przygotować się na długą, lecz niezbędną, listę pytań. Wywiad będzie dotyczył aktualnego stanu zdrowia, przebytych chorób, odbytych kuracji i zabiegów. Ponadto możesz zostać zapytanym także o alergię i środki powodujące podrażnienia. Dodatkową, cenną informacją dla specjalisty, będzie skłonność skóry pacjenta do siniaków i powstawania blizn. Dzięki temu lekarz będzie w stanie dokładniej określić czas gojenia się zmian po przeprowadzonym działaniu na powierzchni naskórka. Oprócz tego w kwestionariuszu znajdą się również punkty dotyczące Twoich oczekiwań co do zaplanowanej terapii. Jaki obszar ciała chcesz poprawić? Co sprawia Ci największy dyskomfort? Dlatego przed umówieniem wizyty, warto przemyśleć swoje wymagania w tej kwestii.

Plan działania

Pierwsza konsultacjaKiedy już lekarz dokładnie przeanalizuje Twoje odpowiedzi, zaproponuje plan terapii, poinformuje o zabiegach, jakie Cię czekają, uprzedzi o powikłaniach i ewentualnych skutkach ubocznych. Ponadto dobry specjalista powinien nakreślić czas gojenia się ran, okres po jakim należy zabieg powtórzyć oraz o ewentualnych niebezpieczeństwach czyhających na pacjenta podczas stosowania danej metody. Zwykle dobierane formy są bezpieczne i nie powodują negatywnych skutków, jednakże należy pamiętać, że zdecydowaną przeszkodą do podjęcia działań jest ciąża, związana z nią laktacja, zły stan zdrowia, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzeń, stany zapalne skóry (np. opryszczkę) oraz skłonność do tworzenia keloidów, czyli bliznowców. Wszystkich powyższych stanów nie próbuj zataić przed specjalistą, ponieważ możesz narazić się na poważne uszczerbki na zdrowiu i życiu. Jeżeli natomiast nie jesteś w ciąży, nie karmisz i nie cierpisz na żadną z wymienionych chorób, wybrany zabieg powinien być dla Ciebie w pełni bezpieczny.

Zabieg

Pierwszą wizytę w klinice medycyny estetycznej kończy zgoda na zaproponowane przez lekarza zabiegi. Przed podpisaniem stosownych dokumentów, poproś o pokazanie gabinetu, zwróć uwagę na poziom higieny, panujący wewnątrz pomieszczenia. Zapytaj również o używane środki i ich bezpieczeństwo dla organizmu. Gdy już dojdzie do zabiegu, dopytaj o utrzymywanie się efektów, jak długo będziesz cieszyć się gładką skórą, a także poproś o oszacowanie czasu po jakim należy dany zabieg powtórzyć. Ważnym aspektem jest także pielęgnacja, specjalista powinien dokładnie określić jakich kosmetyków należy używać, a jakie są niewskazane po tego typu inwazji na skórę. Pamiętaj, że im więcej wiesz, tym lepiej, dlatego jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, zawsze staraj się uzyskać jak najwięcej informacji na interesujący Cię temat.

Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej nie jest niczym strasznym, trafiając do dobrego gabinetu, można być pewnym, że specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Pamiętaj, że jest to czas dla Ciebie, dlatego śmiało pytaj i sprawdzaj. Jeżeli współpraca z lekarzem od początku układa się bezproblemowo, tak również wyglądają późniejsze kontakty, a efekty pracy są znacznie lepsze.