20 lut Wiosenne przesilenie a cienie pod oczami
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią okres przesilenia wiosennego, który często kojarzony jest z czasem ujawniania się zmęczenia, braku chęci do codziennego funkcjonowania czy problemów z koncentracją. Poprzez występowanie zwiększonej senności, bardzo często pod oczami pojawiają się cienie zwane potocznie oczami pandy. Zobacz, jak zredukować cienie pod oczami w trakcie przesilenia wiosennego.
Co to jest wiosenne przesilenie?
Przesilenie wiosenne to okres pojawiający się na przełomie marca i kwietnia, dlatego im dłużej trwa okres zimowy tym bardziej drastyczna jest zmiana samopoczucia oraz w wyglądzie. Często objawy towarzyszące podczas przesilenia wiosennego można utożsamiać z długotrwałym zmęczeniem lub chorobą.
Objawy wiosennego przesilenia
Objawy przesilenia wiosennego mogą być odczuwalne nawet do kilku tygodni. Przez ten czas między marcem a kwietniem można doświadczyć m.in. zawrotów głowy, osłabienia, nagłego poczucia zmęczenia, zwiększonego wypadania włosów, senności, która bardzo często wpływa na występowanie cieni pod oczami, nadających się do zakrycia maskującym makijażem. Utrzymujący się nastrój podczas przesilenia wiosennego może doprowadzić do depresji sezonowej.
Jak zapobiec cieniom pod oczami?
Chcą zapobiec pojawianiu się cieni pod oczami, przede wszystkim należy pilnować diety, w której znajdziemy głównie witaminy i minerały, na które występuje duże zapotrzebowanie podczas okresu przesilenia wiosennego. Najlepiej także odstawić papierosy, ograniczyć spożywanie soli w nadmiernej ilości oraz zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią długość snu. Występowanie cieni pod oczami jest często skutkiem niedoboru żelaza, w tym celu należy spożywać jak najwięcej produktów zawierających pierwiastek lub stosować leki doustne uzupełniające poziom żelaza we krwi. Naturalnymi i domowymi sposobami na oczy pandy są okłady z zielonego ogórka, mleka, czarnej lub zielonej herbaty, które pomogą w redukcji zaczerwienienia, obrzęku i podrażnienia oraz ułatwią stymulowanie krążenia krwi pod oczami. Innym, a przy okazji klasycznym sposobem jest okład z rumianku, znany na pewno każdej młodej mamie, który dzięki swoim antybakteryjnym i przeciwzapalnym właściwościom idealnie redukuje opuchliznę oczu. Powyższe sposoby są jednak przeważnie idealne na szybką redukcję cieni krótko przed umówionym wyjściem, aby uzyskać długotrwały efekt najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na wizytę w klinice medycyny estetycznej, która pomoże w pozbyciu się cieni natychmiastowo. Po zabiegu skóra pod oczami odzyskuje jędrność, nawilżenie i jednolitość, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Nie trzeba także martwić się o okres rekonwalescencji, bo redukcja cieni pod oczami wcale go nie wymaga, od razu po zabiegu można wrócić do swoich obowiązków. Istnieje jedynie możliwość powstania siniaka, którego łatwo jest zakryć korektorem. Co więcej w ofercie posiadamy także alternatywę dla środków farmaceutycznych, a są nimi kroplówki witaminowe, które dostarczają sił i pozwalają na czerpanie jak najwięcej korzyści z życia. Niezwykle ważne jest też to, że kroplówki są dopasowywane indywidualnie do pacjenta, czyli komponowane zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu. Ich podanie trwa zaledwie 30 minut!
Zdrowy wygląd i samopoczucie to jedne z ważniejszych elementów poprawnie funkcjonującego organizmu, dlatego istotne jest dbanie o siebie na co dzień, a zwłaszcza gdy zaczyna pojawiać się wiosenne przesilenie. Szczególnie ważna jest odpowiednia ilość snu, stosowanie okładów oraz masek zawierających witaminy oraz minerały w celu zapobiegania cieni pod oczami. Jednak, jeśli one zawodzą, najlepiej udać się na wizytę do kliniki medycyny estetycznej, gdzie w szybki sposób cienie zostaną zredukowane, a efekt będzie widoczny przez długi czas.