Wszystko, co warto wiedzieć o mezoterapii

mezoterapia

21 sie Wszystko, co warto wiedzieć o mezoterapii

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Aplikacja leczniczych substancji do skóry właściwej nie tylko znacznie poprawia jej kondycję, ale także opóźnia procesy starzenia. Szeroki wachlarz zastosowań mezoterapii sprawdza się w leczeniu oraz pielęgnacji.

zabieg mezoterapiZabieg mezoterapii igłowej polega na aplikacji bezpośrednio do skóry zestawu substancji leczniczych, odżywczych i regenerujących dobranych przez lekarza. W zależności od potrzeb, do wstrzykiwanego leku dodaje się witamy, aminokwasy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, sole mineralne oraz środki nawilżające. Dobranie odpowiednich preparatów poprzedza wywiad anestezjologiczny w celu stworzenia indywidualnej kompozycji dla pacjenta. Środek aplikowany jest w dolne warstwy skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle, a miejscowe znieczulenie sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Wprowadzenie składników poprzez nakłuwanie korzystnie wpływa na poprawę krążenia i aktywację procesów regeneracyjnych. Mechaniczne uszkodzenie skóry, czyli przekłucie jej igłą stymuluje mechanizmy obronne oraz wpływa na czynniki wzrostowe uszkodzonej tkanki. Po wykonanym zabiegu przeprowadzany jest masaż, który pozwala na dokładne rozprowadzenie się składników. Rezultaty widoczne są po serii zabiegów, których częstotliwość wyznacza lekarz prowadzący. Systematyczne powtarzanie zabiegu mezoterapii daje długotrwałe efekty.

redukcja cellutituDostarczany skórze szereg substancji aktywnych cechuje się efektywnym działaniem i znaczną poprawą kondycji skóry i ciała. Popularność zabiegu mezoterapii uwarunkowana jest wszechstronnymi wskazaniami – można ją stosować na twarz, uda, ciało, szyję czy dekolt. Szorstka i sucha skóra po zabiegu zyskuje nawilżenie, regenerację oraz rozświetlenie. Dogłębna aplikacja składników leczniczych gwarantuje redukcję wszelkich niedoskonałości takich jak cellulit, przebarwienia czy nawet rozstępy. Przy redukcji cellulitu zastosowana kofeina w mieszance składników leczniczych uwalnia tłuszcz z komórek oraz pobudza mikrokrążenie. Skóra pozbawiona jędrności po zabiegu zyskuje na poprawie stanu elastyczności. Skuteczne działanie w przypadku łysienia sprawia, że mezoterapia jest także popularna wśród mężczyzn. Również nawracający łupież oraz nieprawidłowo odżywione włosy można wyleczyć tą metodą.

Mimo wielu zastosowań mezoterapii, nie jest ona wskazana dla wszystkich. Osoby uczulone na substancje zawarte w preparacie, takim zbiegiem mogą ryzykować wystąpieniem reakcji alergicznej. Również osoby cierpiące na cukrzycę, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny korzystać z tego zabiegu.

Skuteczne działania mezoterapii, wielokrotnie potwierdzone w badaniach klinicznych, skłaniają do skorzystania z tego zabiegu medycyny estetycznej. W połączeniu z codzienną pielęgnacją i innymi rytuałami kosmetycznymi, stanowi źródło głębokiej rewitalizacji skóry i ciała.